Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
ZMOS - Zahraničná spolupráca

Spoločné rokovanie ZMOS s českým partnerom

V piatok 24. júna 2011 sa v českej obci Skalka uskutoční spoločné rokovanie Predsedníctiev Združenia miest a obcí Slovenska a Svazu měst a obcí České republiky. Na rokovaní budú dominovať otázky týkajúce sa aktuálnych problémov samosprávy.

„Na Slovensku ako aj v Čechách teraz dominuje volebný kódex a využívanie eurofondov v novom programovacom období. Preto sa týmto témam budeme venovať z hľadiska doterajších skúseností a príležitostí, ktoré sa nám perspektívne ponúkajú,“ približuje zámer spoločného rokovania výkonný podpredseda ZMOS Milan Muška.

Ďalšou témou rokovania predsedníctiev bude spoločný projekt zameraný na podporu partnerstva miest národnými združeniami od ktorého očakávame dynamickú spoluprácu medzi slovenskými a českými samosprávami. „Susedské vzťahy sú príležitosťou na úspešnú spoluprácu ktorej nechýba nadšenie ale skôr finančná pomoc. Našou snahou je preto vytvoriť rámec takej spolupráce, ktorá na svoje fungovanie získa primeranú finančnú podporu,“ konštatuje výkonný podpredseda ZMOS.

Združenie miest a obcí Slovenska na rokovaní predstaví aj svoj postoj k pripravovanej komunálnej reforme, prehodnoteniu zákona o prechode niektorých pôsobností z orgánov štátnej správy na obce i samosprávne kraje a k potrebe jednoznačného definovania rozsahu originálnych pôsobností samosprávy.

Michal Kaliňák, hovorca ZMOS
23.06.2012


 

webygroup

066512

Úvodná stránka