Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
ZMOS - Zahraničná spolupráca

Mesto San Giuliano Terme (IT) hľadá partnerskú obec na Slovensku

Mesto San Giuliano Terme je kúpeľné mesto, ktoré sa nachádza v provincia Pisa, v talianskom regióne Toskánsko, približne 60 km západne od Florencie a 7 km severovýchodne od mesta Pisa. V meste žije 32 822 obyvateľov (údaj z r. 2008). Názov mesta vznikol v roku 1935 na počesť svätého San Giuliana. V meste sa nachádza množstvo významných termálnych kúpeľov, chránených prírodných oblastí miestneho významu - Monte Castellar, údolie Springs a Monte Pisano, divadlá Teatro Rossini a Pontasserchio, knižnice a školy. Medzi prominentné domy v regióne patrí Villa di Agnano, Villa Le Molina, Villa Tadini Buoninsegni a Villa di Corliano, v ktorých zachovali fresky Andrea Boscola z roku 1592.

Významnou udalosťou v meste v mesiaci apríl je Agrifiera - dobytčie trhy, ktoré od roku 1889 priťahujú návštevníkov zo širokého okolia. Oslavy patróna mesta svätého Bartolomeja apoštola sa uskutočňujú v meste 24. augusta. V období od septembra do polovice októbra sa v meste konajú festivaly, koncerty, prehliadky a výstavy pod názvom „September Sangiulianese“.
Miestne hospodárstvo je založené prevažne na poľnohospodárstve a výrobe typického stolného oleja. Turizmus láka vidiekom a prírodou v oblasti Monti Pisani. Zvláštnosťou tejto oblasti je premena vidieckych domov vo vidiecke usadlosti, ktoré ponúkajú turistom ubytovanie. San Guilaiano Terme má veľký športový areál John Bianchi s bazénom, futbalovým ihriskom, tenisovými kurtmi a zelenými plochami pre deti.

Domovská stránka mesta.

Mesto hľadá partnerskú obec s počtom obyvateľov do 40 000, s ktorou by mohla spolupracovať v oblasti turistiky, rekreácie, sociálnej inklúzie a  udržateľného rozvoja, podnikania, miestneho ekonomického rozvoja a akejkoľvek cezhraničnej spolupráci.

Predstavitelia obce preferujú komunikáciu v anglickom alebo talianskom jazyku.

Kontaktné informácie:
e-mail: info@sangiulianoterme.net

V prípade záujmu o nadviazanie kontaktu s mestom San Giuliano Terme môžete kontaktovať aj sekciu vonkajších vzťahov K ZMOS.

Zároveň budeme radi, ak informujete sekciu vonkajších vzťahov K ZMOS o nadviazaní partnerského kontaktu s mestom San Giuliano Terme, čím nám pomôžete aktualizovať databázu partnerských kontaktov.

sekcia vonkajších vzťahov
03/08/2012


 

webygroup

066509

Úvodná stránka