Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
ZMOS - Zahraničná spolupráca

Európsky týždeň miestnej demokracie 2014

Aj v roku 2014 majú mestá a obce príležitosť zapojiť sa do Európskeho týždňa miestnej demokracie (ETMD) každoročne organizovaného Kongresom miestnych a regionálnych samospráv pri Rade Európy.

ETMD je každoročné celoeurópske podujatie, počas ktorého miestne samosprávy zo všetkých 47 členských krajín Rady Európy organizujú verejné podujatia zamerané na stretnutia s občanmi a diskusiu o aktuálnych témach s cieľom podporiť a posilniť demokratickú participáciu na miestnej úrovni.

ETMD je príležitosťou pre podporu miestnej demokracie ako jedného z hlavných predpokladov vytvárania demokratickej Európy, zvyšuje povedomie európskych občanov o spôsobe fungovania miestnych samospráv a informuje ich o možnostiach zapojenia sa do rozhodovacích procesov na miestnej úrovni.

Už v poradí ôsma edícia tohto podujatia sa uskutoční v týždni od 13. do 19. októbra 2014 a zameria sa na podporu participatívnej demokracie, a to najmä na:

  • zdieľanie informácií medzi občanmi, volenými predstaviteľmi a odbornými pracovníkmi,
  • navrhovanie riešení občanmi počas verejných stretnutí,
  • zapájanie občanov do rozhodovacích procesov.

Viac informácií o Európskom týždni miestnej demokracie a možnostiach zapojenia sa nájdete na oficiálnej webovej stránke ETMD.

 

sekcia vonkajších vzťahov
30. septembra 2014


 

webygroup

066518

Úvodná stránka