Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
ZMOS - Zahraničná spolupráca

Česká obec Velichov hľadá partnerskú obec na Slovensku

Obec Velichov je malou obcou, ktorá sa rozprestiera v údolí okresu Karlové Vary, v Karlovarskom kraji, v česko-nemeckom pohraničí. Je súčasťou mikroregiónu Krušné hory – západ. Nachádza sa neďaleko mesta Karlove Vary v blízkosti rieky Ohře a je obklopená pohorím medzi vodnou nádržou Nechranice a Slavkovským lesom.  Velichov má rozlohu 2,35 km² s a v obci žije 1000 obyvateľov.

Pýchou obce je zámok v barokovom slohu, ktorý kedysi obklopovala záhrada podobného štýlu obnovená Johanom Hesslerom. V druhej polovici 19. storočia jeho majitelia zmenili vonkajšiu vizáž zámku do klasicistického štýlu. K zámku patril aj pivovar. Druhou dominantou obce je kostol  zo 14. storočia, po jeho vyhorení sa vo vnútri zachovala iba veľmi malá časť. Obnovený bol v roku 1896.

Velichov je známy svojimi kultúrno - spoločenskými aktivitami. Každý rok sa opakuje tradícia fašiang či oslavy medzinárodných dní ku ktorým už dvanásty ročník Zimného pohára Hasičov. Obec je veľmi hrdá na svoj dobrovoľnícky zbor hasičov. V rámci aktivít mikroregiónu patrí okrem tradičnej turistiky aj druhý ročník Velichovského triatlonu a široký okruh možností ako stráviť voľný čas s rodinou v prírode ako aj pri športových súťažiach.
Okrem športu, oddychu, histórie a pamiatok je obec známa aj vysokou kvalitou životného prostredia a ekológie.

Domovská stránka obce.

Obec hľadá partnerskú obec  s počtom  do 1 000 obyvateľov, s ktorou by mohla spolupracovať vo všetkých oblastiach.

Kontaktné informácie:
Ing. Markéta Moravcová
moravcova@velichov.cz
Velichov 13, pošta Ostrov
363 01 Velichov


V prípade záujmu o nadviazanie kontaktu s obcou Velichov môžete kontaktovať aj sekciu vonkajších vzťahov K ZMOS.

Zároveň budeme radi, ak informujete sekciu vonkajších vzťahov K ZMOS o nadviazaní partnerského kontaktu s obcou Velichov, čím nám pomôžete aktualizovať databázu partnerských kontaktov.

sekcia vonkajších vzťahov
03/08/2012


 

webygroup

066523

Úvodná stránka